Piknik Jesienny – Dzień Marchewki

W czwartek,  8 października 2015 r. w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu odbył się Piknik Jesienny. Jest to coroczna jesienna impreza dla dzieci pięcioletnich z całymi rodzinami, sympatyków przedszkola i pracowników.

W tym dniu obchodziliśmy „DZIEŃ MARCHEWKI”. Celem spotkania było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe marchewki, dlatego biesiadowanie rozpoczęło się od obejrzenia krótkiej inscenizacji  przedstawionej przez dzieci z grupy IV ŻABKI i grupy V TYGRYSKI  pt. „Urodziny Marchewki” oraz zabawy ruchowej wspólnej z Rodzicami „Na marchewki Urodziny”.

Dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola był to szczególny dzień, gdyż tego dnia odbyło się także Pasowanie na Przedszkolaka. Pasowania dokonała Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Janicka.

Następnie nauczycielki Pani Marlena Świtoń i Anna Stoppok podzieliły uczestników spotkania na dwie drużyny w kolorach marchewki – pomarańczowym i zielonym. Drużyny rywalizowały ze sobą podczas takich konkurencji jak: „Marchewkowe pole”- zbieranie marchewek, wyścigi z marchewką na drewnianej łyżce, układanie puzzli: „ Zdrowe i pyszne zagadki”, „ Znikające krzesła” – zabawa z muzyką, „ Marchewkowy quiz”.

Pomiędzy konkurencjami nauczycielki prowadziły zabawy ruchowe. Nad poprawnością i przebiegiem konkurencji czuwało Jury – Dyrektor Przedszkola, Pani Małgorzata Janicka i babcia jednego z przedszkolaków – Pani Elżbieta Szymczyk.

Po konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych ze śpiewem, w takim dniu nie mogło obyć się bez degustacji soku z marchwi i chrupania surowej marchewki.

Drużyny przystąpiły również do konkurencji plastycznej wykonując Portret Marchewki z kolorowych serwetek.

Na zakończenie dzieci otrzymały „Marchewkowy Dyplom” i marchewkową czapeczkę na głowę.  Mamy nadzieję, że kolor pomarańczowy utrwali się pozytywnie naszym przedszkolakom już na zawsze.

Po dużej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Piknik zakończył się wspólnym śpiewem piosenek biesiadnych przy gitarze, na której grała Dyrektor Przedszkola, Pani Małgorzata Janicka.

Nad przebiegiem całej imprezy czuwali: Pani Longina Mizera, Pani Anna Stoppok, Pani Marlena Świtoń, Pani Patrycja Adamska, Pani Monika Szymczyk, Pan Sebastian Michalski, Pani Elżbieta Leśniak, Kucharki – Pani Halina Zamelek i Pani Anna Żuberek.

Pragniemy podziękować również Rodzicom przedszkolaków za przybycie i pomoc przy porządkowaniu miejsca naszej imprezy.

Dziękujemy!