“Przygody Wróbelka Elemelka” – teatrzyk w przedszkolu

W dniu 9 października br. nasze przedszkolne mury po raz pierwszy w tym roku szkolnym a zarazem kolejny w przeciągu ostatniego roku kalendarzowego – odwiedzili nasi zaprzyjaźnieni aktorzy z Kalisza. Tym razem swój artystyczny warsztat mogli zaprezentować naszym przedszkolakom w przedstawieniu pt. “Przygody Wróbelka Elemelka”. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili wiele sytuacji, które mogą być udziałem małego dziecka. Któż nie zna słynnego fragmentu: „ Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały. Lecz ziemniaki na surowo jeść niemiło i niezdrowo. Znacznie lepsze będą one, gdy zostaną upieczone.” Jak pamiętacie rozpalił ognisko, wrzucił do środka kartofelka i …. jak to łakomczuch nad łakomczuchy, chciał go szybko wyciągnąć. Bąble na skrzydłach gotowe! Dzieci miały także możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Po takiej dawce wspaniałych wrażeń czekamy na kolejne teatrzyki w naszym BAJKOWYM przedszkolu.