ŻABKI i TYGRYSKI w kinie Cinema City we Wrocławiu

23 października tuż po godzinie 8 rano dzieci z grup ŻABKI i TYGRYSKI wraz ze swoimi wychowawcami oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Janicką udały się w podróż do wrocławskiego kina CINEMA CITY™ na film pt. :Minionki. Minionki to pigułkokształtne stworki, które z miejsca podbiły serca milionów widzów na świecie. Rozbrajają swym sympatycznym wyglądem, gapiostwem, nieporadnością i komiczną mową będącą syntezą różnorodnych zwrotów zaczerpniętych z kilku języków. Stąd też masa żartów sytuacyjnych, zabawnych pomyłek i zwariowanych wpadek. Naturalność, zdolność do wywołania uśmiechu i ogromne pokłady sympatii, jakie wzbudzają zarówno wśród młodych widzów, ale także tych nieco starszych sprawiają, że są doskonałą okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość.

Po seansie wróciliśmy do autokaru gdzie czekała na nasze przedszkolaki zdrowa bo owocowa przekąska w postaci banana lub jabłuszka. Troszkę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiadek.