“Biedronkowe Ciasto Marchewkowe”

W piątek dzieci z gr. II BIEDRONKI wspólnie z p.Kasią i p. Dorotą piekły ciasto marchewkowe. Dzieci dowiedziały się, jakie składniki spożywcze potrzebne są do upieczenia ciasta. Mogły je obejrzeć, powąchać, dotknąć, a niektórych nawet spróbować, czyli rozwinąć swoje zmysły. Pieczenie ciasta było podsumowaniem tygodnia poświęconego na rozwijanie samodzielności u dzieci. Biedronki przesiewały mąkę, dodawały składniki, próbowały ciasta i nakładały je do form. Dzieci były niezwykle chętne do pomocy i zaciekawione procesem tworzenia ciasta. Po upieczeniu w piekarniku p. Kasia udekorowała placki polewą i posypką i każde dziecko otrzymało swoją porcję, którą mogło zabrać do domu. Mamy nadzieję, że Biedronkowe Ciasto Marchewkowe wszystkim smakowało.
Dziękujemy bardzo przedszkolnym kucharkom: p. Halinie oraz p. Ani za użyczenie potrzebnych sprzętów oraz upieczenie ciasta w piekarniku.