Witamy w “Figurolandii” – zajęcia otwarte w grupie V TYGRYSKI

Dnia 29.10.2015 r. w grupie V TYGRYSKI odbyło się zajęcie otwarte pt.: „W krainie figur geometrycznych” – utrwalenie podstawowych pojęć matematycznych oraz rozwijanie wyobraźni matematycznej. Dzieci na zajęciach odwiedziły „Krainę Figurolandii”. Do tej krainy można było wejść, mając specjalne przepustki takie jak figury, które przedszkolaki otrzymały przy wejściu na salę. Pani Ania odczytała opowiadanie pt.: „W krainie Figurolandii”. Po jego wysłuchaniu dzieci odpowiadały na zadawane pytania. Następnie odbyła się zabawa ruchowa: „Figura patrzy”. Na zajęciach dzieci i ich mamy rozpoznawały figury za pomocą dotyku. TYGRYSKI wykonały „Pajacyka” z figur geometrycznych. Na zajęciach panowała miła atmosfera – dzieci wspólnie uczyły się i bawiły ze swoimi rodzicami. Na zakończenie zajęć Pani Monika zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Bardzo dziękujemy rodzicom i przedszkolakom za przybycie.