Święto Niepodległej Polski w BAJCE

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. W naszym BAJKOWYM przedszkolu tak ważna data również nie może pozostać bez echa dlatego na wczorajszych zajęciach w grupach IV ŻABKI i V TYGRYSKI – panie wychowawczynie przygotowały prezentację multimedialną tematycznie związaną z okresem odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed pokazem dzieci odsłuchały hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego oraz dowiedziały się jaką postawę należy przyjąć podczas odtwarzania tej jakże ważnej dla Nas Polaków pieśni. Głównym celem takich zajęć jest kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Po prezentacji dzieci wykonały pracę plastyczną – flagę Polski, której przypomnijmy biel symbolizuje „dobro i czystość dążeń narodu polskiego”, a czerwień „dostojność i majestat władców polskich”. W heraldyce biel jest symbolem czystości, lojalności, pokory i szlachetności. Czerwień oznacza miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie.

Zachęcamy do obejrzenia Animowanej Historii Polski – film znajdą Państwo pod galerią zdjęć.