“Czary mary… Niech się spełnią andrzejkowe czary” – Andrzejki w gr IV i V

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki z oddziału Przedszkola BAJKA przy ul. Wrocławskiej – ŻABKI i TYGRYSKI również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Wróżka Marlena i Wróżka Ania zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w przyszłości np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną czy też kto jako pierwszy ożeni się czy pierwsza wyjdzie za mąż. Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.