Dzień Pluszaka w MOTYLKACH

25 listopada 2015 r. w grupie MOTYLKI uroczyście obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku… Chętnie opowiadały o nich różne historie, przedstawiały imiona swoich milusińskich. Z radością bawiły się i tańczyły ze swoimi misiami, były konkursy i zagadki, które uświetniły ten dzień.  Dzieci poznały również  historie pluszowego misia.
Historia powstania tej zabawki nie do końca jest jasna. Najczęściej mówi się, że ta sympatyczna maskotka powstała w 1902 roku. Wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor “Teddy” Roosevelt przebywał na polowaniu ze swoim towarzyszem, który postrzelił małego niedźwiadka. Przerażony mały miś został uwolniony przez prezydenta. Widoczek tego wydarzenia ukazał się w popularnej gazecie i stał się natchnieniem dla imigranta z Rosji. Od tego momentu zaczęła się produkcja pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.

MOTYLKI doskonale znają Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Yogi  i  misie z innych bajek. Uwieńczeniem było kolorowanie misia i zrobienie dla niego kolorowego kubraczka.