„Raz, dwa, trzy… policz Ty!” – zajęcia otwarte w gr. III MOTYLKI

8 grudnia 2015 r., w grupie Motylki odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Raz, dwa, trzy… policz Ty!”. Celem zajęcia było: stwarzanie przez nauczyciela sytuacji zabawowych sprzyjających rozwijaniu umiejętności liczenia w dowolnym zakresie. W zajęciu zostały wykorzystane naturalne liczmany: orzechy i kasztany. Na podstawie wiersza H. Szayerowej „Na płotku”, dzieci doskonaliły umiejętność liczenia w aspekcie kardynalnym i porządkowym, utrwalona została znajomość kolorów.

Ewaluacją zdobytych umiejętności przez dziecko w czasie stworzonej sytuacji edukacyjnej , było samodzielne wykonanie ilustracji plastycznej do wierszyka. Natomiast dla rodziców była to okazja do zaobserwowania działań własnego dziecka na tle grupy.

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content