Szlachetna Paczka

Nasze przedszkole wspólnie z UMiG Międzybórz oraz Stowarzyszeniem Zbójnik postanowiło zostać darczyńcą dla jednej z rodzin z bazy Szlachetnej Paczki. Wybraliśmy rodzinę wielodzietną – małżeństwo z dziewięciorgiem dzieci.

Z zebranych wspólnie z innymi instytucjami pieniędzy udało nam się zakupić dużą lodówkę gdyż rodzinie poprzednia własnie się zepsuła. Pracownicy Nadleśnictwa Syców zakupili nam kurtki i buty dla dzieci, a także przybory szkolne. Wspólnymi siłami udało nam się skompletować nie tylko przedmioty wymienione w liście potrzeb (m. in. produkty żywnościowe, koce, pościel, ręczniki, środki czystości), ale także wspaniałe upominki dla każdego członka rodziny. 12 grudnia podczas finału akcji wolontariusz – opiekun rodziny przekazał zapakowane przez nas 13 kartonów paczek rodzinie.