Mniam Mniam czyli jesteś tym co jesz – teatrzyk u starszaków

Dzisiejsze przedpołudnie przyniosło naszym starszakom z grupy IV ŻABKI i V TYGRYSKI moc nie lada wrażeń. Dlaczego? Po zajęciach dydaktycznych odwiedziły ich dzieci z klas I-III przy Szkole Podstawowej w Kraszowie, które na zaproszenie naszej placówki przyjechały ze swoimi Paniami by wspólnie z Żabkami i Tygryskami obejrzeć na auli ZSP im. Orła Białego przedstawienie pt. “Mniam Mniam” toruńskiej formacji teatralnej – GRUPY T. 

Główni bohaterowie opowieści: Wanda i Kazik najbardziej lubią myszkować w szkolnym sklepiku na półkach z batonami i słodzonymi napojami. Pewnego dnia podczas swojej kolejnej wyprawy odnajdują tajemniczą księgę, która ma moc wyczarowywania niebiańskich smakołyków. Śmiałkowie nie znając jednak zasad zdrowego odżywiania wpadają w tarapaty. Głównie Wandzia, która za sprawą zaklęcia zamienia się w ogromnego hot-doga. Na ratunek naszym bohaterom przybywają coraz to nowe i barwne postacie. Pojawia się doktor Klepka, Wacław Kichacz oraz Magda Seler, która wraz z Dawidem z gr. ŻABEK przygotowuje magiczną zupę, która odczarowuje Wandzię. Nasi bohaterowie nauczyli się, że by zdrowo rosnąć należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać i prowadzić sportowy tryb życia – co też w zabawny i energiczny sposób przekazali młodym widzom.