Nasze przedszkole wspiera Marcela

Nasze przedszkole wspiera Marcela poprzez akcję zbierania nakrętek. Serdecznie zapraszamy do dalszego udziału w tej akcji. Nakrętki można przynosić do przedszkola BAJKA w Międzyborzu. W imieniu Marcelka bardzo dziękujemy.

Koordynatorem akcji jest pani Kinga Barczak.

 

MarcelekMarcelek urodził się 25 marca 2013 roku, w 36 tygodniu ciąży. Już w pierwszej dobie przeprowadzono operację ratującą jego życie. Marcelek przyszedł na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową w części krzyżowej, która została usunięta chirurgicznie, oprócz operowania przepukliny założono Mu zastawkę i wykonano drenaż komorowo-otrzewnowy, który leczy wodogłowie wrodzone.
Inne schorzenia, które towarzyszą chłopcu to dysplazja stawów biodrowych i pęcherz neurogenny. Marcelek od urodzenia jest rehabilitowany metodą Vojty (także trójwymiarowa terapia stóp) a od 4 miesiąca życia także NDT Bobath. Ze względu na wady pęcherza stosowane jest częste przerywane cewnikowanie.
Marcelek mimo wszystkich trudności jest bardzo pogodnym dzieckiem, a nie ma nic piękniejszego niż Jego uśmiechnięta buzia i chwile w których bawi się ze swoją siostrzyczką. Od pierwszego miesiąca życia jest rehabilitowany i robi małe kroczki do samodzielnego chodzenia i wspólnych zabaw z siostrą 🙂

 

Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Kinga Barczak.

Kinga Barczak