“Tańcowała igła z nitką…” – wizyta krawcowej w gr. IV ŻABKI

We wtorek 1.03 grupę IV ŻABKI odwiedził niecodzienny gość – Pani Agnieszka Podgórska (mama Zosi), która zapoznała dzieci z pracą krawcowej. Gość opowiadał o swojej pracy i pokazywał używane przybory. Rozstawiając maszynę do szycia Pani Agnieszka omawiała kolejno poszczególne etapy od pobrania miary do końcowej przymiarki odpowiadając przy tym na liczne pytania starszaków. Na pamiątkę – z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych -Pani Agnieszka razem z dziećmi wykonała na maszynie pluszowego zajączka, który zasilił grono naszych grupowych zabawek. Wspólnie zdecydowaliśmy, że nowy “przedszkolak” w otrzyma imię Kicuś. Na zakończenie Pani Agnieszka przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę, którą wykonała w domu z pomocą Zosi – były to czapeczki z zajęczymi uszkami do założenia na wielkanocne jajka. Dzieci (i nie tylko) były pod ogromnym wrażeniem i pięknie podziękowały Pani Agnieszce za poświęcony czas oraz ogrom niespodzianek 🙂

Marlena Świtoń/

Sebastian Michalski