Kosmiczna Przygoda Biedronek

W ramach tygodniowej tematyki dzieci z grupy II BIEDRONKI poznawały zagadnienia dotyczące kosmosu. Są to treści niezwykle ciekawe dla maluchów. To, co nieznane i odległe jest przecież najbardziej interesujące. Na zajęciach dzieci poznały uproszczony model Układu Słonecznego. Bezbłędnie wskazywały Ziemię wśród innych ciał niebieskich. Dowiedziały się, iż w centrum naszego układu znajduje się słońce, a planety krążą wokół niego po orbitach. Miały możliwość stać się częścią Układu Słonecznego i odtwarzać ruch planet. Dzieci trzyletnie dzieliły wyrazy związane z kosmosem na sylaby, dzieci czteroletnie wyodrębniały głoskę w nagłosie. Na koniec zajęć wszyscy staliśmy się astronautami i polecieliśmy w kosmos rakietą kosmiczną.

Tekst i opracowanie: Katarzyna Niwa