BIEDRONKI zakładają wiosenny ogródek

Wiosna coraz bliżej. Pogoda za oknem nam o tym przypomina. Podczas spaceru można zaobserwować wiele jej zwiastunów – pąki na drzewach, powracające do kraju ptaki, kwitnące przebiśniegi i pierwiosnki. To czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Dlatego biedronki razem z p. Kasią założyły w sali wiosenny ogródek. Dzieci poznały czynniki potrzebne do wzrostu roślin – światło, żyzną glebę, wodę oraz ciepło. Przedszkolacy mieli okazję wspólnie zasiać owies, a także indywidualnie zasadzić cebulę – dymkę. W najbliższych dniach, a nawet tygodniach będziemy pielęgnować nasze roślinki oraz prowadzić obserwację przyrodniczą. Zajęcia były dla dzieci niezwykle ciekawe i zajmujące. Teraz będą musiały uzbroić się w cierpliwość i czekać na moment, gdy roślinki wypuszczą pierwsze kiełki. Zachęcamy Rodziców, by wspólnie z dziećmi tworzyły takie ogródki w domach. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju oraz budowy roślin.  Ponadto uczą się systematyczności podczas pełnienia codziennych dyżurów – podlewania i pielęgnacji swojego „ogródka”.

Katarzyna Niwa