VIII Olimpiada Międzyprzedszkolna w Twardogórze

W czwartek, 7. kwietnia, odbyła się już ósma edycja Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej w Twardogórze. Tym razem przedszkolaków z Sycowa, Międzyborza i Twardogóry na zaproszenie organizatorów czyli Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka gościła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze gdzie w atmosferze sportowej rywalizacji a przede wszystkim zabawy przedszkolaki rozwijały swoją sprawność ruchową i mogły poznać swoich kolegów i koleżanki z innych placówek. Olimpiadę tradycyjnie rozpoczęła defilada, prezentująca biorące  a następnie dyrektor twardogórskiego Miejskiego Przedszkola, Iwona Palko, powitała zgromadzonych uczestników imprezy oraz zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, Zbigniewa Potyrałę, dyrektorów przedszkoli z Międzyborza, Sycowa i Twardogóry oraz gościa honorowego – Roberta Szczota, piłkarza, który swoją karierę rozpoczynał w Lotniku Twardogóra.Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Zbigniew Potyrała, a zapalenia znicza olimpijskiego – Robert Szczot. Po ślubowaniu przedszkolaki próbowały swoich sił w takich konkurencjach jak m.in.: skoki w workach, „podaj do tyłu pałeczkę”, sanie (jazda na poduszce), slalom z woreczkiem na paletce, spacer pingwina (spacer z kręglem między nogami), kto szybciej przewiezie swojego nauczyciela na kocu do mety, wojna na kuli. W przerwie między konkurencjami swoje umiejętności prezentowały czirliderki, które swoimi występami zagrzewały i bawiły zebranych gości i uczestników.
Olimpiada zakończyła się defiladą i wręczeniem dyplomów oraz nagród. Wszystkie przedszkola zajęły I miejsca. Brawo dzieciaki!

Przedszkole BAJKA reprezentowali:

 • Jakub Kamiński – TYGRYSKI
 • Sebastian Nowicki – TYGRYSKI
 • Bartosz Świtoń – TYGRYSKI
 • Karol Dębowski – ŻABKI
 • Łukasz Dylewski – ŻABKI
 • Tobiasz Pawłowski – ŻABKI
 • Wiktor Jasiak – ŻABKI

Nasz czirlider squad to:

 • Agata Mencel – ŻABKI
 • Inga Skowron – ŻABKI
 • Antonina Dynowska – ŻABKI
 • Sara Barczak – ŻABKI
 • Maja Lecheta – ŻABKI
 • Zosia Podgórska – ŻABKI

Gratulujemy!

 

Sebastian Michalski