Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem

W ramach realizacji tematu “Poznajemy Unię Europejską” dzieci z grup IV ŻABKI i V TYGRYSKI przez cały tydzień miały okazję do zapoznania się z symbolami wspólnoty europejskiej oraz kilku ciekawostek na temat krajów członkowskich. Utrwaliły także swoją wiedzę na temat Polski – swojej ojczyzny.

W ciągu całego tygodnia z Unią Europejska przedszkolaki dowiedziały się dlaczego na fladze UE znajduje się dwanaście gwiazdek, poznały Syriusza – unijną maskotkę, którą miały okazję pokolorować oraz hymn Unii – “Odę do radości”.

Dzieci z grupy IV ŻABKI wirtualny spacer po Europie rozpoczęły od naszego zachodniego sąsiada – Niemiec, następnie do Francji a kolejnego dnia odwiedziły Włochy gdzie po wizycie w koloseum oraz w Wenecji, gdzie przepłynęły gondolą, udały się na Sycylię by podziwiać uroki wulkanu Etna. Na koniec wykonały pizzę według własnego przepisu.

Dzieci z grupy V TYGRYSKI podczas wirtualnej wyprawy pociągiem przez Europę poznały stolicę i ciekawostki z takich państw jak: Czechy, Holandia, Hiszpania czy Francja.