BAJKA na festiwalu “Raz na ludowo”

W czwartek 19 maja kilkoro dzieci z grupy II BIEDRONKI oraz III MOTYLKI reprezentowało nasze przedszkole na IX Międzyprzedszkonym Festiwalu Pieśni i Tańca „Raz na ludowo”. Przegląd corocznie organizuje Publiczne Przedszkole nr 2 z Grupą Żłobkową  im. Czesława Janczarskiego w Sycowie. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości narodowej, przybliżenie dzieciom tradycji i obrzędowości narodowej, kształtowanie tożsamości narodowej i regionalnej oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Dzieci z naszego przedszkola zatańczyły taniec „Trojak” oraz zaśpiewały przyśpiewkę ludową pt. „Bociek”. Oprócz tego miały możliwość poznać inne tańce ludowe, m.in. kujawiaka, krakowiaka i polkę. Dzieci ubrane były w piękne ludowe stroje. Festiwal uświetnił występ zespołu ludowego „Kalina” z Twardogóry. Wszyscy reprezentanci otrzymali nagrody i słowa gratulacji od organizatorów. Dzieci przygotowała Katarzyna Niwa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci do Centrum Kultury w Sycowie.