ŻABKI i TYGRYSKI z wizytą w szkole i bibliotece

W piątek tuż po śniadaniu dzieci z grup IV ŻABKI i V TYGRYSKI w asyście Pani Ani, Pani Leny i Pana Sebastiana udały się na zwiedzanie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu. Gospodarzem i naszym przewodnikiem po szkolnych murach była wicedyrektor Pani Mirosława Ludwiczak. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gabinetu dyrekcji oraz sekretariatu w którym z serdecznym uśmiechem powitał nas również sam Pan Dyrektor Czesław Berus oraz pani sekretarka Barbara Podyma. W ślad za panią dyrektor udaliśmy się do gabinetu szkolnej higienistki, a następnie nasi absolwenci mogli zobaczyć gdzie od września będą się uczyć. Najbardziej spodobał się im jednak widok z okien na szkolnego orlika. Odwiedziliśmy również salę gimnastyczną, jadalnię, salę komputerową, bibliotekę oraz co najważniejsze salę nr 6 gdzie od września mieścić się będzie szósty oddział naszego przedszkola. Dzieciaki z zaciekawieniem zaglądały we wszystkie kąty i chętnie przysiadały się do swoich starszych kolegów w szkolnych ławkach. Na koniec wycieczki Pani Dyrektor wręczyła nam słodki upominek po czym ruszyliśmy do miejskiej biblioteki. Tam już czekały na nas panie Justyna Koziarska i Gabriela Iwachów, które po krótkiej lekcji bibliotecznej przygotowały nam równie ciekawe atrakcje. Dzieci mogły przeglądać swoje ulubione książki a wybrane czytały im panie bibliotekarki. Były również gry planszowe, Twister a co niektórzy wybrali oglądanie bajek. Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.