Gra matematyczna u ŻABEK (WIDEO)

Dzieci z grupy ŻABKI konstruowały grę “ścigankę” w ramach realizowanego programu własnego “Bawimy się i liczymy” autorstwa mgr Marleny Świtoń. Dzieci zostały podzielone na 2 drużyny: czerwoną i zieloną. Z każdej drużyny wybrany został reprezentant, który był pionkiem. Przedszkolaki z każdej drużyny po kolei rzucały kostką a “dzieci-pionki” przesuwały się o tyle pól, ile znajdowało się na kostce kropek. W pierwszej kolejności wygrała drużyna czerwona, a następnie drużyna zielona. Gra i dążenie do wygranej wywołało sporo emocji.

Konstruowanie gier jest jednym ze sposobów wspomagania rozwoju umysłowego dzieci, a szczególnie umiejętności matematyczne i logicznego myślenia. Wzmacnia potencjał twórczy dziecka, aby mogło śmiało projektować i wytrwale realizować swoje pomysły.