Poznawanie żywiołów – woda (WIDEO)

Podczas wakacyjnego dyżuru w naszym przedszkolu dzieci nie tylko mają okazję do zabawy ale również do pogłębiania swojej wiedzy. Podczas całotygodniowego cyklu zajęć związanych z wodą – dzieci dowiedziały się jak bardzo ważną rolę odgrywa w naszym życiu woda. Wzięły udział w doświadczeniu, w którym poznały właściwości wody. Na własne oczy mogły zaobserwować jak zachowują się różne substancje w kontakcie z wodą. Do doświadczenia użyliśmy więc ryżu, sody oczyszczonej, soli, cukru, pieprzu, papieru i plastiku. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną pt.”Podwodny świat” rozwijając swoją inwencję twórczą.

W czwartek natomiast dzieciaki nauczyły się składać papierowe łódki, które kilka chwil później mogły wypróbować w przygotowanym na przedszkolnym podwórzu basenie. To nie był koniec atrakcji. Panie wychowawczynie wraz z pracownikami przedszkola przygotowali dla dzieciaków niespodziankę w postaci kurtyny wodnej. Co się działo możecie zobaczyć na specjalnie przygotowanym filmiku.