Jesienne Igraszki czyli rodzinny piknik u ŻABEK i TYGRYSKÓW

W czwartek,  29. września 2016 r. w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu odbył się Piknik Jesienny pt. “Jesienne Igraszki!”. Była to już kolejna edycja eventu dla dzieci pięcioletnich z całymi rodzinami, sympatyków przedszkola i pracowników.

Był to również szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, gdyż tego dnia odbyło się także Pasowanie na Przedszkolaka. Pasowania dokonała Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Janicka.

Po przybyciu gości nauczycielki Pani Katarzyna Niwa i Anna Stoppok podzieliły uczestników spotkania na dwie drużyny w kolorach jesieni – czerwone liście i żółte liście. Drużyny rywalizowały ze sobą podczas takich konkurencji jak: układanie warzywno – owocowych puzzli, rzut ziemniakiem do celu, wyścig z ziemniakiem na drewnianej chochli czy “Zaczarowany kapelusz”.

Pomiędzy konkurencjami nauczycielki prowadziły zabawy ruchowe. Nad poprawnością i przebiegiem konkurencji czuwało Jury – Dyrektor Przedszkola, Pani Małgorzata Janicka i Zastępca Burmistrza MiG Międzybórz– Pani Barbara Witkowska.

Drużyny przystąpiły również do konkurencji plastycznej wykonując Portret Pani Jesieni z kolorowych serwetek.

 

Piknik zakończył się wspólnym śpiewem piosenek biesiadnych przy gitarze, na której grała Dyrektor Przedszkola, Pani Małgorzata Janicka oraz Pani Katarzyna Niwa przy wokalnym akompaniamencie Pani Burmistrz Barbary Witkowskiej.

Nad przebiegiem całej imprezy czuwali: Pani Małgorzata Mazur, Pani Anna Stoppok, Pani Katarzyna Niwa, Pani Ilona Kuczyńska, Pani Katarzyna Buczek, Pan Sebastian Michalski, Kucharki – Pani Halina Zamelek i Pani Anna Żuberek.

Gorące podziękowania kierujemy do:

  • za ufundowanie kiełbasek dla sklepu “Dziesiątka” Pana Przemysława Kędziory,
  • za pomoc w organizacji – Panie Krystynie Wolak,
  • zakup chleba ketchupu i musztardy – Pani Ani Chrzuściel.

Pragniemy podziękować również Rodzicom przedszkolaków za przybycie i pomoc przy porządkowaniu miejsca naszej imprezy.

Dziękujemy!

 

Galeria zdjęć pojawi się już wkrótce a teraz zobaczmy co zmontował nam Pan Sebastian 🙂 Życzymy miłego odbioru 😀