Przetwory TYGRYSKÓW

W bieżącym tygodniu dzieci z grupy V uczą się samodzielności. Przedszkolacy poznają swoje możliwości i nabywają postawę bycia niezależnym. W ramach tygodniowej tematyki Tygryski miały możliwość poznać jak wykonuje się kompoty z owoców. Skorzystaliśmy z przyniesionych przez dzieci oraz panie jesiennych owoców. Dzieci miały możliwość spróbowania innych, gotowych już przetworów, m.in. soku pomidorowego, ogórków kiszonych oraz kompoty z truskawek. Dowiedziały się również dlaczego robienie przetworów na zimę jej bardzo przydatne. Dziękujemy naszej przedszkolnej kucharce Pani Halinie za podarowanie nam przepysznych przetworów, które wzbogaciły naszą spiżarnię. Już nie możemy się doczekać zimy, by spróbować tych smakołyków.