Smaczne i zdrowe owoce i warzywa

W środę 19. października br. dzieci z grupy ŻABKI rozmawiały o owocach i warzywach. Dzieci na początku zajęcia otrzymały emblematy warzyw i owoców. Przedszkolaki uważnie wysłuchały  tekstu  autorstwa I. Salach pt.: „Co z sadu, co z ogrodu”– dzieci poprawnie odpowiedziały na zadawane do tekstu pytania. Kolejnym zadaniem przedszkolaków było posegregowanie warzyw i owoców, nazwanie ich, podzielanie ich nazw na sylaby, a także  wskazanie pierwszej głoski. Odbył się również quiz na temat warzyw i owoców – dzieci udzielając odpowiedzi na pytania podnosiły do góry karteczkę z napisem „Tak” lub „Nie”. Na zajęciach nie zabrakło zabaw ruchowych przedszkolaki mając emblematy warzyw i owoców dobierały się w pary, tworzyły owocowe koło, warzywny pociąg. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę metodą wydzieranki.