“Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc”

Taki właśnie tytuł nosił spektakl edukacyjno – kabaretowy przygotowany przez toruńską “Grupę T”, którego widzami były starszaki z grup IV,V i VI. Tematyką przewodnią przedstawienia było rozwijanie empatii i szacunku wobec zwierząt oraz kształtowanie opiekuńczej postawy wobec słabszych. 

Opowieść zaczyna się w Supełkowie, krainie zamieszkiwanej przez Supełki, w której nie brakuje dobrej zabawy, głośnego śmiechu a nawet czarów. I to właśnie za sprawą magicznych mocy Supełek Maniek zostaje zamieniony w pieska za niewłaściwe zachowanie wobec zwierząt. Dopiero za sprawą przyjaciół zwierząt i swojej siostry Hortensji odzyskuje swoją dawną formę – człowieka i od tego momentu całkowicie zmienia się jego stosunek do słabszych i często bezbronnych zwierzątek.

Przedstawienie miało na celu pobudzenie świadomości współczucia u dzieci, która jest jedną z tych cech charakteru, którą należy pielęgnować bowiem wpływa ona na pozytywną postawę chociażby wobec natury.