„Zimowe zabawy” w MOTYLKACH

Jak wszyscy wiedzą styczeń to miesiąc Pani Zimy. Z reguły ta pora roku nie jest lubiana przez dorosłych, ale dzieci ją uwielbiają. MOTYLKI postanowiły pobawić się w teatrzyk kukiełkowy, gdzie głównym bohaterem był Bałwanek i jego przyjaciele – zajączek, wróbelek i wiewiórka. Następnie lepiły bałwanka  z plasteliny i dekorowały go elementami zimy (biały śnieżek i śnieżynki). Bawiły się w sali, w  „Bałwankową rodzinę”, gdzie między sobą wybierały bałwanka, żonę “bałwankową”, synka bałwanka i braciszka. Jednak najbardziej wszystkie dzieci czekały na upragniony dzień zabaw na prawdziwym śniegu. Pomysłów na zabawę było bardzo dużo: od zjeżdżania z górki, poprzez robienie aniołka na śniegu, rzucanie śnieżkami, aż do szukania tropów różnych zwierząt na śniegu – dzieci trochę były rozczarowane że nie dało ulepić się bałwana ze względu na suchy śnieg, ale zabawa na śniegu tak i tak była wyśmienita. Na koniec dzieci  z Panią Justyną zabrały trochę śniegu w słoiczku do przedszkola, aby przeprowadzić doświadczenie z topnieniem śniegu i sprawdzeniem jego czystości. 

Całą tą zimową przygodę w MOTYLKACH można podsumować słowami piosenki Anny Jurksztowicz: „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie, dorośli mi mówią nie  wierzę, dzieci roześmiane stawiają bałwana, dorośli stawiają kołnierze…”