“A w karnawale, a w karnawale to wszyscy w głowach mają bale…”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 08.02.2017 r. w Przedszkolu BAJKA w gr I,II,III odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych i wspólnej sesji grupowej.  Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. KRASNOLUDKI wspaniale bawiły się ze swoją Panią wychowawczynią, BIEDRONKI przeżyły niesamowite tańce, a MOTYLKI swoją zabawę karnawałowa rozpoczęły od przejścia po czerwonym dywanie i zaprezentowaniu się swoim kolegom i koleżankom, a następnie brały udziały w różnych konkursach tanecznych.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Justyna Kędziora