V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BAJKACH

22 kwietnia 2017r. w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu odbył się  V Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz.

Tematem przewodnim konkursu były wiersze Jana Brzechwy, czarodzieja słowa i poetę dziecięcej radości.

Celem Konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, poznanie wierszy dla dzieci Jana Brzechwy, integracja z dziećmi z innych przedszkoli z Sycowa i Twardogóry.

W świat wierszy Jana Brzechwy wprowadziły dzieci i personel przedszkola przedstawiając chyba najbardziej charakterystyczny dla autora wiersz pt. “Kaczka dziwaczka”.

Aktorzy:

– Kaczka – dziwaczka – pani Monika Szymczyk,

– Fryzjerka – pani Katarzyna Niwa,

– pani u Fryzjera – Małgorzata Mazur,

– Aptekarka – pani Ilona Kuczyńska,

– Praczka – pani Justyna Kędziora,

– Kucharz – pan Sebastian Michalski,

– Kaczki – Sara Barczak, Hanna Matysik, Julia Borkowska

Po przedstawieniu nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań konkursowych przez dyrektor Przedszkola BAJKA w Międzyborzu Panią Małgorzatę Janicką. W szranki stanęło ze sobą sześć  drużyn:

• Przedszkole nr 1 w Sycowie – Hanna Ślak, Natalia Kapsa, Marcel Lotka, nauczyciel – Joanna Łuczak, Teresa Kubska.
  • Przedszkole nr 2 w Sycowie – Lena Kolasa, Izabela Kromka, Szymon Wolski, nauczyciel – Małgorzata Taradowska, Paulina Bednarska.
  • Przedszkole nr 3 w Sycowie – Nadia Grzegorek, Maja Urban, Paweł Sofiński – nauczyciel Magdalena Lempert, Ewelina Mikołajczyk.
  • Miejskie Przedszkole w Twardogórze – Monika Bukowska, Marcelina Matusiak, Anastazja Dębska– nauczycielka – Beata Baran.
  • Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów w Sycowie – Sławek Podralski, Maja Biczak, – nauczycielki – S. Katarzyna Basińska, Izabela Podralska.
  • Przedszkole BAJKA w Międzyborzu – Sara Barczak, Julia Borkowska, Hanna Matysik – nauczycielki – Małgorzata Mazur, Marlena Świtoń.

Dzieci wraz ze swoimi paniami  wykonały cztery zadania związane z tematyką konkursu – odpowiadały na pytania sprawdzające znajomość wierszy Jana Brzechwy, określały z jakim wierszem kojarzyły się wybrane  rekwizyty i cytaty, rozwiązywały bajkową krzyżówkę.

Nad całością czuwało Jury, które składało się z przedstawiciela władz Gminy Międzybórz i dyrektorów placówek uczestniczących w konkursie:

• Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz Pan Jarosław Głowacki,
  • Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2  Misia Uszatka w Sycowie Pani Jolanta Rzemyk,
  • Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie Pani Lidia Szpytma,
  • Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Twardogórze Pani Iwona Palko,
  • Dyrektor Przedszkola BAJKA  w Międzyborzu Pani Małgorzata Janicka.

Po konkursowych zmaganiach Jury udało się na obrady, a dzieci w towarzystwie swoich pań i rodziców zajadały się pysznymi kanapkami. Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników, które nie pozostawiły wątpliwości, że wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce. Po rozdaniu pucharów i nagród przyszedł czas na wspólne zdjęcie , pożegnanie i podziękowanie zaproszonym gościom, rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkola BAJKA.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu konkursu i aktywny udział w całym wydarzeniu dla:

Nauczycieli: Małgorzaty Mazur, Marleny Świtoń, Moniki Szymczyk, Kingi Barczak, Anny Stoppok, Sebastiana Siwka, Darii Jach, Ilony Kuczyńskiej;

Pracowników: Elżbiety Leśniak, Doroty Koniecznej, Haliny Zamelek, Anny Żuberek, Sebastiana Michalskiego, Józefa Dembnego, Katarzyny Buczek, Klaudii Ulkowskiej, Marii Żmuda Adamskiej. Przygotowały i prowadziły cały konkurs nauczycielki: Longina Mizera, Justyna Kędziora, Katarzyna Niwa. Nad całością konkursu czuwała Dyrektor Przedszkola BAJKA Pani Małgorzata Janicka – za co bardzo dziękujemy.