BAJKOWE Święto Rodziny

20. maja 2017 roku zapisze się na kartach historii naszego przedszkola. Tego dnia bowiem odbyła się pierwsza edycja BAJKOWEGO ŚWIĘTA RODZINY. Inicjatorem i zarazem współorganizatorem tego wydarzenia była Rada Rodziców przy Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu z przewodniczącą Panią Zdzisławą Andrzejczak na czele.

Długie przygotowania, kilkanaście spotkań i mnóstwo pracy włożonej zarówno przez rodziców jak i pracowników przedszkola zaowocowało sukcesem bo równo o godzinie 12:00 na przedszkolnym placu prawie 150. gości przywitali prowadzący festyn Pani Małgorzata Mazur oraz Pan Sebastian Michalski. Oficjalnie event otwarła Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Janicka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Zdzisława Andrzejczak –obie Panie życzyły przy tym wszystkim zebranym udanej zabawy.

Występy artystyczne podczas festynu otwarli rodzice – członkowie RR. W zabawny sposób zaprezentowali wszystkim widzom znany wiersz Juliana Tuwima pt.”Rzepka”. Kolejno na scenie pojawiały się nasze BAJKOWE przedszkolaki, które do występów przygotowywały wychowawczynie grup. Na zakończenie również pracownicy przedszkola wcielili się w aktorów i zaprezentowali się w inscenizacji słowno – muzycznej „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy.

Moc atrakcji tego dnia mogła przyprawiać o prawdziwy ból głowy bowiem do dyspozycji dzieci były darmowe zjeżdżalnie – dmuchańce, quady czy kucyk. Dzieci mogły również pomalować sobie twarze czy wziąć udział w konkursie na najładniejszą kolorowankę. Pan Sebastian natomiast przygotował nie tylko dla najmłodszych niespodziankę w postaci ZUMBY.

Jedną z atrakcji, które zbudziły we wszystkich prawdziwe sportowe emocje był nietypowy mecz piłki nożnej. Dlaczego? Do walki stanęły ze sobą mamusie przedszkolaków z ulicy Kościelnej rywalizujące z mamusiami z ulicy Wrocławskiej. Sędzią głównym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz Pan Jarosław Głowacki, który do wspólnej zabawy zaprosił także Zastępcę Burmistrza MiG Międzybórz Panią Barbarę Witkowską oraz Dyrektor Przedszkola – jako sędziów liniowych. Niestety o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Wygrała drużyna z Kościelnej w składzie Panie: Monika Ostrowska, Małgorzata Szczygieł, Krystyna Jóźwiak, Aneta Król. Drużynę mam z Wrocławskiej reprezentowały Panie: Julia Kołton-Ligenza, Beata Kawa-Duś, Maria Kupis i Anna Chrzuściel. Specjalne podziękowania kierujemy do Prezesa Zenitu Międzybórz – Pana Łukasza Pietrzaka za wypożyczenie strojów i akcesoriów potrzebnych do organizacji meczu.

Na przedszkolnym dziedzińcu pojawili się także przedstawiciele Policji wraz ze znanym przedszkolakom komisarzem Lwem – maskotką dolnośląskiej Policji oraz strażacy z OSP Międzybórz prezentując pokaz pierwszej pomocy.

Kto zgłodniał miał do dyspozycji prawdziwe smakołyki – od domowej zupy pomidorowej poprzez kiełbaskę z grilla aż do deserów czyli ciasta i galaretek – również domowej roboty.

Głównym punktem festynu było wysłanie w świat wiadomości od przedszkolnej społeczności podwieszonej na pęku balonów. Uroczystej „wysyłki” dokonały wspólnie Pani Dyrektor Małgorzata Janicka, Przewodnicząca RR Pani Zdzisława Andrzejczak oraz zebrane na placu dzieci. Jak się okazało balony nie bardzo chciały nas opuszczać bo szczęśliwym znalazcą wiadomości okazał się mieszkaniec Międzyborza a zarazem tata Julki Szyszki z grupy IV ŻABKI – Pan Mateusz Szyszka, któremu Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowy emblemat z logiem przedszkola.

Szczególne podziękowania kierujemy do :

WAJNERT MEBLE sp. z o. o. S.K.A, ul. Kolejowa 67, Międzybórz – za ufundowanie głównego upominku.

1. Firma PRO ASCOBLOK – Syców
  2. NEMEZIS Salon kosmetyczny i perfumeria Monika Pawlak – Syców
  3. Salon Kosmetyczny „LOLA” Jolanta Ilińska – Międzybórz
  4. Sklep „KUBUŚ” Edyta Michalska – Międzybórz
  5. Firma Handlowo- Usługowa Jolanta Dolata – Syców
  6. Salon Fryzjerski Łukasz Pietrzak – Międzybórz
  7. Kwiaciarnia” MAGDA” Magdalena Mielczarek  – Międzybórz

Podziękowania dla:

1. Przewodniczącej Rady Rodziców pani Zdzisławy Andrzejczak i członków Rady Rodziców za pomysł i współudział w organizacji BAJKOWEGO święta rodziny .
  2. Pracowników przedszkola BAJKA.
  3. Policji.
  4. Straży Pożarnej.
  5. Moniki Goraj – za wykonanie plakatu reklamującego festyn.
  6. Rodziców za aktywny udział w festynie.
  7. Rodzicom za ufundowanie upominków.
  8. Rodzicom za upieczenie ciast, pieczenie kiełbasek.
  9. Małgorzacie Tabaczuk za kucyka.
  10. Remigiuszowi Andrzejczak i  Piotrkowi  Grzana za przewożenie dzieci na  quadach.
  11.  Panu Kaźmierczakowi z Klonowa za króliczka.
  12.  Panu Krzysztofowi Buczek za ogarnięcie spraw elektrycznych.
  13. Pozostałym wszystkim obecnym na BAJKOWYM świecie rodziny.

Placki:

2. Magdalena Kłobus
  3. Maria Kupis
  4. Aleksandra Bachlińska – Rabiega

Upominki ufundowane przez rodziców:

Gr. I

1. Kamila Kluska i Dariusz Nakonieczny