ŻABKI i TYGRYSKI jadą do zoo

Jedną z wycieczek, które ŻABKOM i TYGRYSKOM na pewno na długo zapadną w pamięć będzie ta do wrocławskiego zoo. Zacznijmy jednak od początku. We wtorek 30.05 już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do wyjazdu. Dzieci po śniadaniu umyły ząbki i zaopatrzone w plecaki wypełnione łakociami, chustki z logiem przedszkola i oczywiście czapki ruszyły autobusem do Wrocławia. Na wejściu do zoo przywitały nas żyrafy i zebry. Potem żwawo ruszyliśmy na spotkania z innymi egzotycznymi zwierzętami min. wilkami, tarantulami, wężami, krokodylami, słoniami i z najważniejszym zwanym królem zwierząt – lwem. Jednak największą atrakcją okazały akwaria Afrykarium. Płaszczki, rekiny, foki i pingwiny (niekoniecznie te z Madagaskaru 🙂 ) cieszyły się największą popularnością. W międzyczasie opróżnialiśmy zawartość naszych plecaków i butelek bo warto zaznaczyć, że pogodę tego dnia mieliśmy iście tropikalną ale dzielnie i z uśmiechem na twarzy kroczyliśmy po ogrodach zoo. Czasu starczyło na tyle, żeby przed odjazdem zobaczyć wrocławską iglicę oraz Halę Stulecia. Udało się nam także „załapać” na pokaz fontann. Po powrocie do autobusu pogoda troszkę pokazała rogi bo jak tylko rozsiedliśmy się wygodnie na fotelach na zewnątrz rozpętała się burza, która towarzyszyła nam aż do samego Międzyborza. Jednak kto by na to zwracał uwagę. Zmęczeni ale pełni radości i uśmiechów na twarzy wróciliśmy do domów.