BIEDRONKI poznają zasady ruchu drogowego

Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego. Wszystkie dzieci z grupy BIEDRONKI, wiedzą jak ważna jest znajomość bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego w dniach 11-15 września omawiane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci, poznały niektóre znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Oprócz zabaw  ruchowych w Sali i obserwacji ruchu drogowego przedszkolaki wykonały także prace plastyczną „sygnalizator świetlny”. Podsumowaniem naszych działań było spotkanie z Panią Policjantką –  starszą sierżant Martą Litwą z Komisariatu w Sycowie. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi wiadomościami. Pani policjantka przybliżyła dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego oraz przypomniała numery alarmowe. Dzieci oglądały też mundur i niezbędne w pracy policjanta akcesoria.  Wizyta Gościa wzbogaciła doświadczenia i wiadomości przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa.