Poznawanie świata przy pomocy zmysłów

Doświadczanie świata przy pomocy zmysłów jest jednym ze sposobów poznawania rzeczywistości, przynoszącym nie tylko dobre efekty edukacyjne, ale także radość i satysfakcję dzieci. W cyklu zajęć ukierunkowanych na doznania zmysłowe wzięły udział dzieci z grupy „ŻABKI”. Ich celem było wdrażanie do twórczego eksperymentowania z wykorzystaniem wzroku, dotyku, smaku, słuchu i węchu.

W minionym tygodniu mieliśmy okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Dzieci z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne.

Pani Karolinka przypomniała dzieciom jakimi zmysłami poznajemy otaczający nas świat. Rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku różne przedmioty i tworzywa….

Jednak  z największą przyjemnością testowaliśmy nasz zmysł smaku, poprzez degustowanie smakowitych różności…

Tworzyliśmy również koła sensoryczne.

Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia z wykorzystaniem integracji sensorycznej.