MOTYLKOWA sałatka

W czwartek, 28 września było w naszym przedszkolu prze smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy MOTYLKI na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie,  pomarańcze, mandarynki, winogrona oraz ananas, przyniesiony przez Stasia.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok  smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki. Następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki  dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Zrobiliśmy jej tak dużo, że do wspólnej degustacji zaprosiliśmy młodszych kolegów z grupy KRASNOLUDKI. Wszystkim bardzo smakowało.