Akcja ,,Sprzątanie Świata”

„Już przedszkolak wie, że świat sprząta się „

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkolaki z gr. ŻABKI zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Udały się na spacer po okolicy Kraszowa, by wziąć udział w porządkowaniu ,,Naszej Planety”.Pełni zapału i sił do pracy, dzieci wyruszyły na ,,Sprzątanie Świata”. Mieszkańcy wsi oraz przechodni mieli okazję zobaczyć przedszkolaków, którzy z uśmiechem zbierali napotykane ,,śmieci” oraz śpiewali refren znanej im piosenki ,,Posprzątajmy ziemię, posprzątajmy świat”.Odbyła się również segregacja śmieci do odpowiednich pojemników, każdy kolor ma ogromne znaczenie. Dzieci dawały przykład dorosłym jak należy dbać o porządek.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego:

„Słyszę- zapominam

Widzę-pamiętam