Szaszłyki owocowe

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z gr. Żabki. W piątek w naszym przedszkolu było smacznie i przede wszystkim zdrowo!

Przedszkolaki przyniosły świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, ananasy,mandarynki i winogrona. Dzieci bawiły się w „Owocowy stragan” oraz śpiewały znane im piosenki o owocach. Określały kształt, kolor, wielkość oraz nazwę owoców. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.
Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.