0″a” w poszukiwaniu jesieni

Do tej pory aura na zewnątrz nas nie rozpieszczała ale od jakiegoś czasu mamy w Polsce piękną złotą jesień z prawie letnimi temperaturami. Toteż przedszkolaki z grupy 0″a” postanowiły wybrać się do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak tej kapryśnej ale jakże kolorowej pory roku. Na miejsce wyprawy wybraliśmy pobliski park obok OSM w Międzyborzu. Podczas wyprawy dzieci miały okazję poznać gatunki drzew występujące w najbliższej okolicy przedszkola oraz uczyły się rozpoznawać ich liście. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Oczywiście znaleźliśmy także czas na zabawę bo bitwa na liście była nijako zwieńczeniem naszej wyprawy do parku.