Patriotyczna Zerówka

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm lub służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej. Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczymy ich hymnu, przybliżamy bliższe i dalsze środowisko. Ucząc dzieci często ocieramy się o historię… jesteśmy Polakami.

W dniu 10 listopada (w piątek) w naszym Przedszkolu grupy 6 latków przygotowywały biało-czerwone kotyliony z okazji Święta Naszej Ojczyzny – 11 listopada Dnia Niepodległości. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Gdy dzieci śpiewały Hymn Polski nad wszystkimi unosił się wzniosły nastrój. Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.