11.11 u BIEDRONEK

Dzieci w przedszkolu już od najmłodszych lat mają rozbudzane zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtowane poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego już 9 i 10 listopada w grupie II BIEDRONKI odbyły się zajęcia dotyczące Dnia Niepodległości. Po krótkim omówieniu wydarzeń i postaci historycznych związanych z wydarzeniami z 11 listopada 1918 roku oraz zapoznaniu się z najważniejszymi symbolami narodowymi – flagą i godłem, dzieci wysłuchały w pozycji zasadniczej najważniejszej dla Polaków pieśni – Mazurka Dąbrowskiego. Na zajęciu plastycznym wykonały pracę zbiorową o tematyce patriotycznej i kotyliony w biało czerwonych barwach, które zabrały ze sobą do domu, aby założyć je w dniu święta. Podczas spaceru odwiedziły miejsce pamięci znajdujące się w rynku i zrobiły pod chorągwiami pamiątkowe zdjęcie.