Teatrzyk „Bajka o dzielnym Szewczyku Dratewce”

17 listopada dzieci z grup TYGRYSKI i ŻABKI wraz z wychowawcami wybrali się do Oleśnicy na teatrzyk pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku Dratewce”.  To opowieść  o biednym chłopcu, który wędrując po świecie  często spotyka potrzebujących  i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny. Pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem.  Pewnego dnia przybywa do krainy, w której trwa rywalizacja o rękę księżniczki uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Wielu śmiałków straciło już życie przez te ryzykowne konkury, ale dzielny szewczyk postanawia stawić czoło wyzwaniu. Dratewce z pomocą przychodzą ci, którym on wcześniej okazał dobre serce. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie spektaklu sprawiają, że nie tylko przedszkolaki ale i dorośli dali się porwać magii teatralnego świata.