“Powrót do przeszłości” – w grupie VII 0b

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się przeszłością – poznawaliśmy zdjęcia naszych bliskich, wykonane w przeszłości. Uczyliśmy się nazywać członków naszej bliskiej i dalszej rodziny z wykorzystaniem pojęć: mama, tata, brat, siostra, babcia, dziadek, ciocia, wujek, kuzyn. Omawialiśmy przedmioty codziennego użytku używane dawniej i dzisiaj, poznawaliśmy dawne zabawy i zabawki.

Dzieci były bardzo zaciekawione tematyką przeszłości. Dzięki uprzejmości rodziców skompletowaliśmy przedmioty do kącika muzealnego. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały kiedyś m.in.: telefon, żelazko, aparat, kamera i samowar. Z wielkim zainteresowaniem oglądały zdjęcia przodków swoich kolegów z grupy. Dziękujemy rodzicom za użyczenie zabytkowych przedmiotów i starych fotografii.