Urodziny Misia

Kto  z nas nie miał w dzieciństwie ulubionej pluszowej zabawki? Taki miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, a bajki o Misiu Uszatku czy Kubusiu Puchatku muszą konkurować z bohaterami kreskówek o obco brzmiących imionach. Mimo to pluszowego misia kochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona dziecięca zabawka miś stał się również ulubionym bohaterem literackim.

Przywiązanie do pluszowych zabawek zademonstrowały w naszym przedszkolu  dzieci z grupy ŻABEK podczas urządzonego 24 listopada Święta Pluszowego Misia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii powstania Pluszowego Misia. Wśród  atrakcji znalazły się: wyjadanie miodku z talerzyka bez pomocy rąk, odgadywanie próbowanych z zawiązanymi oczami misiowych przysmaków, układanie niedźwiadków z puzzli, malowanie portretu ulubionego misia, ćwiczenia fizyczne w takt misiowych przebojów.Dzieci z radością uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz