VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I SZKOLNEJ

25 lutego 2018r. br. o godz. 14 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu przy ulicy Wrocławskiej odbył się: VII Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Szkolnej „ KOLOROWE NUTKI”.

Celem Festiwalu było:

– popularyzacja piosenki dziecięcej,

– wyzwalanie u dzieci radości śpiewania,

– rozwijanie i zacieśnianie współpracy z rodzicami na rzecz rozwoju dzieci,

– wychowywanie przez śpiewanie – oddziaływanie profilaktyczne.

Występy oceniała licznie zgromadzona publiczność  oraz Jury. Przedszkole BAJKA reprezentowały dzieci  z grupy II BIEDRONKI w kategorii- zespół: Emilia Borkowska, Maja Dzikowska, Karolina Głowacka, Olga Głowacka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt.„ Ogrodniczka” i wyśpiewały sobie wyróżnienie. Natomiast Bartosz Nowicki także z grupy II BIEDRONKI  zdobył I miejsce za piosenkę pt. „ Popatrzcie na jamniczka”. Przedszkole reprezentował również zespół dzieci z przedszkolnej Zerówki w składzie: Anna Solarz, Martyna Piotrowicz, Hanna Dymała, Dawid Chrzuściel. Zespół zaśpiewał piosenkę pt. „ Zimowa poleczka”.

Atmosfera Festiwalu była wspaniała. Dzieci tańczyły przed sceną, wzajemnie się dopingowały i nagradzały wykonawców oklaskami. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne kolorowe balony – KOLOROWE NUTKI i magnesy na lodówkę z logo Festiwalu.. Nagrodzone dzieci Dyplomy i upominki. Dziękujemy Rodzicom za utrwalanie piosenek w domu i dowóz dzieci, a dzieciom serdecznie gratulujemy udanych występów.