Pierwszy Dzień Wiosny w BAJCE

W środę 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku.

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy

Wiosnę przywitamy!”

Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola wyruszyły dzisiaj na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi chustami, grzechotkami ,śpiewających wiosenne piosenki przeszło wzdłuż ulic Międzyborza i Kraszowa, by powrócić na plac przedszkolny i przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy – gaik wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!”, „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”  próbowały wystraszyć zimę.