Wiesław Pyzalski, zwany Człowiekiem Orkiestrą w BAJCE

5 kwietnia – do przedszkola zawitał niezwykły gość –  Wiesław Pyzalski, zwany Człowiekiem Orkiestrą. Pan Wiesław wprowadził dzieci w czarodziejski świat muzyki.  Zademonstrował instrumenty muzyczne, takie jak: kazobo kazobie, dzwonki naciskane, bum bum rurki, pianino cyfrowe, tamburyn, a także grzechotki i dzwoneczki.

          Pan Wiesław, grając na kilku instrumentach jednocześnie, wykonał utwory muzyki klasycznej, a także znane wszystkim przedszkolakom: Jestem sobie przedszkolaczek. Następnie zapoznał dzieci z instrumentem strunowym szarpanym czyli gitarą, na której zagrał gitarowego bluesa oraz z melodyką – instrumentem dętym klawiszowy.

           Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił, wykonując proste improwizacje rytmiczne na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach. Nie zabrakło wyklaskiwania przez dzieci taktów z zastosowaniem różnych wartości rytmicznych- ósemek, ćwierćnut czy szesnastek. 

 

Był to radośnie spędzony czas!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz