Interaktywna BAJKA

Dzieci przedszkolne interesują się tym co je otacza, komputerami także,a może i nawet przede wszystkim. Dzisiejszy świat jest światem technologii informacyjnej. Jej dynamiczny rozwój skłania do refleksji czy nasze oddziaływanie wychowawcze przegotowuje młode pokolenie do życia we współczesnym świecie. Od nowego roku szkolnego przedszkolaki z naszych najstarszych grup IV ŻABKI i V TYGRYSKI mogą korzystać z dwóch narzędzi do obcowania z nowymi technologiami: tablicy interaktywnej oraz tzw. magicznego dywanu.

Tablica interaktywna czy magiczny dywan to narzędzia, które angażują zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwijają umiejętności wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Uczą pracy w grupie, pobudzają dzieci do aktywności,  motywują i angażują do pracy. Ponadto bezsprzecznie uatrakcyjniają zajęcia, dyscyplinują grupę a także zachęcają do rozmów – rozwijają mowę. Ponadto tablica czy interaktywny dywan uatrakcyjniają zajęcia, w znaczący sposób zmieniając tradycyjny sposób prowadzenia zajęć i zabaw.

Zadaniem nauczycieli jest odpowiednie przygotowanie dzieci do życia we współczesnym świecie dlatego wykorzystanie komputera i nowych technologii w przedszkolu wymaga szczególnej uwagi. Dzieci w tym wieku są bardzo podatne na wszelkie oddziaływania je kształtujące.

Photo8

Photo26

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.