Ozoboty zwiedzają Polskę

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość nauki z wykorzystaniem najnowszych technologii. Podejmowane aktywności wzbogacone są o elementy kodowania i robotyki. Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy IV ŻABKI poznały sympatyczne Ozoboty. Kodowanie tych małych robotów odbywa się przy pomocy sekwencji barw. Dodatkowym atutem jest uniwersalność Ozobotów – można je wykorzystać do rozwijania kompetencji we wszystkich obszarach ujętych w podstawie programowej. ŻABKI poznawały mapę Polski i jej najważniejsze miasta, krainy. Mogły także podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi ze wskazywanymi elementami. Ozoboty odwiedziły na mapie te same miejsca o których opowiadaliśmy. Następnie dzieci w małych grupach tworzyły mapy Polski i rysowały tory dla Ozobotów. Po entuzjazmie dzieci widać, że zaprzyjaźniły się z malutkimi i rozbrykanymi robotami.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz