Obchody 100-lecia niepodległości w BAJCE

11 listopada 1918 roku to ważna data dla Polski. Właśnie mija 100 lat od wydarzeń, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju. Kilka pokoleń Polaków żyjących pod zaborami walczyło o wolność, dbając jednocześnie o polską kulturę, polską historię, polski język. Im wszystkim zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania tradycji oraz honorowania bohaterów.

W naszym przedszkolu świętowanie obchodów 100-lecia niepodległości rozpoczęło się już wczesną jesienią podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez grupy 5-latków – ŻABKI i TYGRYSKI. Jednak apogeum przypadło na ostatni tydzień przed 11. listopada. Wtedy dzieci wraz z wychowawcami nie tylko przygotowywały biało-czerwone kotyliony ale również uczyły się hymnu Polski. Dzięki temu mogły wziąć udział w organizowanej przez MEN akcji #RekordDlaNiepodległej. 9.listopada o godzinie 11:11 dołączyły do grupy milionów uczniów w całej Polsce, którzy jednocześnie o ustalonej godzinie odśpiewali hymn państwowy. Cała uroczystość była pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu, integracją społeczności szkolnej wokół muzycznych tradycji patriotycznych. 

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz