Wiosna z Ozobotem

Marzec to idealna pora na rozmowy o pogodzie. W minionym tygodniu dzieci poznały przysłowie – „W marcu jak w garncu” – i dowiedziały się, co ono oznacza. Przedszkolaki przypominały sobie nazwy występujących w okresie przedwiośnia zjawisk atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, słońce, śnieg i chmury. Podczas spaceru po najbliższej okolicy oglądaliśmy niebo, obserwowaliśmy i opisywaliśmy pogodę. Rozmawialiśmy też o ubraniach wiosennych i o tym, jak ważna jest troska o własne zdrowie poprzez ubieranie się w sposób dostosowany do pogody. Przyglądając się cebuli, ŻABKI mogły zaobserwować, co oznacza zwrot „ubranie na cebulkę”. Podsumowaniem tygodnia było zakodowanie trasy dla robota Ozobota, która obrazowała omawiane przysłowie.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.