Sportowe rywalizacje w Twardogórze

„Z ekologią na sportowo”

28 marca dzieci z grupy IV ŻABKI i V TYGRYSKI brały udział w XI Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej.  Głównymi celami konkursu było: rozwijanie u dzieci podstawowych cech motorycznych tj. szybkość czy zwinność, kształtowanie nawyków sportowej rywalizacji oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Olimpiada została uroczyście otwarta przemarszem wszystkich uczestniczących przedszkoli po hali wraz ze swoimi transparentami. Pełne napięcia powitanie oraz zapalenie olimpijskiego znicza wzbudziło u dzieci niesamowite emocje a panująca przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim wokół.

Cała olimpiada składała się z siedmiu konkurencji m.in. „skoki w workach” czy „wyścig – posegreguj odpady”. Nasze TYGRYSKI wykazały się szybkością i zwinnością podczas wykonywania poszczególnych zadań . Podczas przerw między konkurencjami olimpiadę uatrakcyjniały występy czirliderek. Nasze dziewczyny z grupy IV dały czadu. Swoim występem rozruszały wszystkich. Równie gorąca atmosfera panowała na trybunach.

Powołane jury po obradach zdecydowało, ze wszystkie przedszkolaki znakomicie wypadły i zasługują na I miejsca. Dzieci w nagrodę otrzymały statuetkę, medale , dyplomy oraz upominki, które  sprawiły wielką radość.

Niesamowicie przyjazna atmosfera, rywalizacja według zasad „fair play” i niezapomniane wrażenia dzieci pozwalają nam stwierdzić, że uczestnictwo w takiej Olimpiadzie to zaszczyt.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.