“Raz, dwa, trzy – koduj Ty!” – konferencja naukowa w BAJCE

6. kwietnia 2019 roku zapisze się w historii naszej BAJKI bowiem tego dnia odbyła się pierwsza konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom w przedszkolu, której głównym organizatorem była nasza placówka. Przy wsparciu Powiatu Oleśnickiego, Miasta i Gminy Międzybórz, Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury – udział w konferencji wzięło ponad 40 nauczycieli wychowania przedszkolnego z województwa dolnośląskiego.

Konferencja rozpoczęła się od wykładu “Rola nauczyciela w rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym umiejętności korzystania z nowych technologii. Jak mądrze wspierać w tym procesie rodziców?” doktor Anny Hildebrndt – Mrozek – doświadczonego coacha, trenera, konsultanta i doradcy w obszarach: zarządzania sobą, zarządzania zmianą, odkrywania talentów i mocnych stron, rozwijania inteligencji emocjonalnej.
Eksperta w dziedzinie edukacji i rynku pracy oraz komunikacji międzypokoleniowej. Autorka i współautorka wielu artykułów i publikacji w tych dziedzinach. Podczas wykładu Pani Anna zwróciła uwagę przede wszystkim na destrukcyjne skutki nieodpowiedzialnego używania min. smartfonów przez młode pokolenie. Zaznaczyła, że rodzice jak i nauczyciele muszą tak ukierunkować dzieci by nowe technologie rozwijały a nie burzyły systemu wartości.

Następnie Pani Katarzyna Niwa przedstawiła innowację pedagogiczną realizowaną w naszym przedszkolu pt.”Raz, dwa, trzy – kodujesz Ty!”. Program z zakresu edukacji matematycznej i informatycznej z elementami wczesnego programowania. W sposób praktyczny przedstawiła jak w codziennej pracy wykorzystać nowoczesne technologie, ale również jak kształcić kompetencje cyfrowe bez użycia urządzeń multimedialnych.

Następnie nauczyciele biorący udział w konferencji uczestniczyli w zajęciach pokazowych z wykorzystaniem min. Ozobotów, Robot Mouse czy Magicznego Dywanu, które poprowadziły Panie: Monika Szymczyk oraz Justyna Kędziora.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim pracownikom Przedszkola BAJKA za zaangażowanie się w przygotowania do konferencji.